احتمال تولید انبوه ۲ واکسن ایرانی کرونا از تیر ماه

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان

طراحی انواع وب سایت های شرکتی ، فروشگاهی ،آموزشی

متن مقاله

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی کرونا را تشریح و اظهار امیدواری کرد که یک یا دو واکسن‌ساز ایرانی بتوانند در تیر ماه به صورت انبوه واکسن کرونا را در اختیار وزارت بهداشت قرار بدهند.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ علیرضا رئیسی امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی کرونا اظهار کرد: واکسن‌های کرونای تولید داخل ما به مراحل خوبی رسیده‌اند؛ واکسن کوو ایران برکت در آستانه ورود به فاز سه تست انسانی است که اگر فاز سوم با موفقیت به اتمام برسد، ما می‌توانیم واکسن کرونا را از این شرکت دریافت و به مردم تزریق کنیم. واکسن کرونای مؤسسه رازی و واکسن کرونای وزارت دفاع در آستانه ورود به فاز دوم تست انسانی واکسن کرونای انسیتو پاستور در آستانه ورود به فاز سوم قرار دارند.

وی با اشاره به این‌که یک واکسن کرونای دیگر در مرحله اخذ تأییدیه کمیته بالینی است، تصریح کرد: واکسن‌های ایرانی کرونا بسیار امیدوارکننده‌اند و اگر مراحل خود را به خوبی طی کنند و سازمان غذا و دارو تأییدیه‌های لازم را بر اساس کارآزمایی‌های بالینی به آن‌ها بدهد، امیدواریم که یک یا دو واکسن‌ساز ایرانی بتوانند در تیرماه به صورت انبوه واکسن کرونا را در اختیار ما قرار بدهند.

تزریق واکسن کرونا به 500 هزار نفر

رئیسی درباره آمار واکسیناسیون کرونا تصریح کرد: تاکنون حدود 420 هزار دوز از روسیه، 650 هزار دوز از چین و 125 هزار دوز واکسن کرونا از هندوستان وارد کرده‌ایم که البته قرار بود ما از کشور هندوستان 500 هزار دوز واکسن وارد کنیم اما تاکنون 125 هزار دوز تحویل ما داده شده است‌ و حدود 700 هزار دوز واکسن آسترازنکا از کره جنوبی واکسن تحویل گرفته‌ایم که مجموعا یک میلیون و 895 هزار دوز واکسن کرونا در اختیار ما قرار گرفته است و به دلیل این‌که واکسن‌ها دو دوزی تزریق می‌شود تاکنون برای قریب به 500 هزار نفر واکسیناسیون کرونا را انجام دادیم.

آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا از اواسط اردیبهشت

وی ادامه داد: امیدواریم ظرف یک هفته تا 10 روز آینده واکسیناسیون فاز اول شامل کادر درمان، گروهی از بیماران صعب‌العلاج، زمینه‌ای، مبتلا به سرطان و افراد خانه سالمندان را انجام دهیم و از اواسط اردیبهشت ماه وارد فاز دوم واکسیناسیون شویم. 

منبع: وب سایت تسنیم[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]