چرا باید سایت اینترنتی داشته باشیم؟

اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه چیز­هایی را از دست می‌دهیم؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله جواب این سوال را پیدا کنیم. حتما می‌دانید که مردم این روز­ها زمان زیادی از زندگی خود را در فضای مجازی و چرخ زدن در گوگل یا شبکه‌­های اجتماعی سپری می­‌کنند. همین مسئله کار مردم را راحت‌تر کرده است. وقتی همه چیز برای مردم در فضای اینترنتی دم دست و قابل دسترسی هست چرا باید به خودشان زحمت بدهند و بروند بیرون از خانه؟ شما تصور کن می‌توانید در خانه با پوشش آزاد و راحت بنشینید و در حین تماشای سریال مورد علاقه خودتان، از طریق وب سایت کالای مورد نظرتان را تهیه کنید. 

حالا چرا باید این شرایط ساده را بی‌خیال بشوید و زحمت لباس پوشیدن، بیرون رفتن، تحمل ترافیک و آلودگی­‌های صوتی خیابان را به جان بخرید؟ در نتیجه شما در منزل می­‌مانید و خرید می‌کنید. حالا بهتر می‌­توانیم به این سوال پاسخ دهیم که اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه چیزهایی را از دست می‌دهیم؟

اهمیت داشتن یک سایت اینترنتی

بیایید در ابتدا و پیش از آنکه بررسی کنیم اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه چیزهایی را از دست می‌دهیم، ببینیم داشتن یک سایت اینترنتی اصلا چه اهمیتی دارد؟ اگر مزیت­‌ها و اهمیت­‌های یک سایت اینترنتی را درک کنیم با خودمان می‌­گوییم ای وای چرا تا به امروز اقدام به داشتن یک وب سایت اینترنتی خوب نکرده‌­ایم؟ در مقدمه مقاله به یکی از مهم­ترین مزیت­‌های داشتن یک وب سایت اشاره کردیم، اینکه مردم این مدل خرید کردن یا سفارش دادن را به هر نوع دیگری ترجیح می­‌دهند. چرا که راحت ­تر و سریع­ تر می‌توانند خرید کنند. سال­‌ها پیش یکی از ثروتمند­ترین مردان جهان یعنی آقای بیل گیتس معروف جمله‌­ای را به زبان آوردند که خیلی­‌ها تازه در این روز­ها آن جمله طلایی را درک می‌کنند. آن جمله اما چه بود؟

آنچه در ادامه می خوانید:

داشتن یک سایت اینترنتی یعنی فروش بیشتر

یک راز طلایی برای داشتن فروش بیشتر

چطور یک سایت اینترنتی برای خودم داشته باشم؟

چگونه از طریق سایت خودم فروش بیشتری داشته باشم؟

اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه می‌شود؟

اهمیت داشتن یک وب سایت فروشگاهی

ثروتمند­ترین مرد جهان گفت که اگر شما صاحب یک شغلی باشید و آن شغل را در فضای مجازی راه‌اندازی نکرده باشید، در واقع هیچ شغلی ندارید. در اروپا بانک‌­های زیادی هستند که هیچ شعبه و هیچ دفتر فیزیکی ندارند. کاملا به صورت آنلاین به مشتریان خدمات می‌دهند. فرض کنید چه قدر می‌تواند ساده باشد؟ روی تخت دراز کشیده‌­اید، می‌روید در یک سایت و در آنجا در یک بانک رسمی به راحتی حساب باز می­‌کنید، دفترچه می­‌گیرید، کارت عابر می­‌گیرید. در هیچ صفی هم نمی­‌مانید. این بانک‌­ها مشتریان بیشتری دارند چرا که خدمات خود را خیلی ساده­‌تر و راحت­‌تر به مردم ارائه می‌­دهند. بنابراین مردم استقبال می‌­کنند و این بانک مشتریان بیشتری دارد. حالا می­‌دانید که داشتن یک وب سایت چقدر اهمیت دارد؟ 

هم هویت شغل شما را تضمین می‌کند هم اینکه می­‌تواند برای شما کلی مشتری فراهم کند. شما که صاحب یک شغل هستید آیا دوست ندارید که مشتریان بیشتری داشته باشید که از هر کجای کشور و در هر ساعتی از شبانه روز از شما خرید کنند؟

داشتن یک سایت اینترنتی یعنی فروش بیشتر

خوب تا اینجا خودتان متوجه شدید که اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه چیز­هایی را از دست می‌دهیم؟ یکی از مهم‌­ترین مزیت‌های داشتن یک سایت افزایش مشتریان و در نهایت افزایش فروش می‌­باشد. پس معطل چه چیزی هستید؟ اگر به شغل خودتان، کار و کاسبی خودتان اعتماد دارید و می­‌دانید که می‌­توانید به خوبی خدمات و کالا­های خودتان را به مشتریان ارائه دهید، همین الان برای داشتن یک سایت اینترنی اقدام کنید. کلی مشتری آماده برای گرفتن خدمات و یا کالا­های شما در فضای اینترنتی وجود دارد که دارند همین الان از رقبای شما خرید می‌­کنند. شما با خودتان فکر می­‌کنید پس چرا مشتریان کمتری به شما سر می‌زنند؟ فکر می­‌کنید بخاطر گرانی و تورم است؟ نه عزیز من، مردم در حال خرید کردن هستند، اما در جایی که شما هنوز آنجا حضور ندارید.

اهمیت داشتن یک وب سایت فروشگاهی

گرانی و تورم باعث شده مردم در سختی بیشتری باشند، اما وقتی ساده، بدون هزینه‌­های بنزین و پارکینگ و تحمل ترافیک بالا می‌توانند از طریق اینترنت کلی فروشگاه و شرکت را بررسی کنند و در نهایت ارزان‌­ترین و با کیفیت‌ترین کالا را پیدا کنند، از همان جا اقدام به خرید می­‌کنند. رقیب شما فروشنده­‌ای استخدام نکرده است، کارمندان و پرسنلی برای فروش اینترنتی خود استخدام نکرده است. با خانواده رفته مسافرت و آنجا سایت خود را چک می‌کند و می‌­بیند کلی از کالا­های خود را فروخته است و تمام. با یک تماس اجناس را برای مشتریانش می‌فرستد. چون هزینه‌­های کمتری هم می‌پردازد، می‌­تواند کالای خود را ارزان‌­تر از شما بفروشد. حالا سوال من از شما این است: شما کجا هستید؟ درون مغازه با کلی فروشنده که استخدام کرده­‌اید منتظر مشتری‌­هایی هستید که دارند از رقیب شما که به مسافرت رفته است خرید می‌کنند.

یک راز طلایی برای داشتن فروش بیشتر

اگر  سایت اینترنتی نداشته باشیم، یکی از این چیز­­هایی که از دست می‌دهیم فروش بیشتر است. پس راز طلایی داشتن فروش بیشتر چه چیزی است؟ دقیقا درست است، تبریک می‌گیم بهتون، بله داشتن یک سایت اینترنتی پلی برای داشتن مشتریان بیشتر و راز طلایی داشتن فروش بیشتر است. دیگر مهم نیست که فروشگاه یا شرکت شما کجا است؟ شما همیشه با خودتان می­‌گفتید که اگر سرمایه بیشتری داشتید، فروشگاه بزرگ­‌تری و یا در جای بهتری، حتما کلی بیشتر از این مشتری داشتید و پول در می­‌آوردید. خوب من به شما می­ گویم شما می‌توانید یک شرکت یا فروشگاه خیلی بزرگ‌تر، شیک‌تر و در یک جای خیلی بهتر را همین الان راه‌اندازی کنید. اصلا هم نیازی به سرمایه گذاری‌­های چند صد میلیون تومانی ندارید. نیازی هم به استخدام کلی فروشنده و بازاریاب و حسابدار و صندوق­دار ندارید.

حتما با خودتان می­‌پرسید مگر می‌شود؟ بله عزیز من معلوم است که می­‌شود، پس فکر می­‌کنید رقیب شما که امروز پول بیشتری از شما در می­­‌آورد ارث بهش رسیده است و یا خوش شانس است؟ نه بلکه رقیب شما زود­تر از شما یک سایت اینترنتی راه اندازی کرده است و در حال جذب یک عالمه مشتری دست به نقدی است که می‌خواهند از خانه خودشان برای خرید اقدام کنند. شما هم همین الان می‌توانید سایت اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید و کنار رقیب قدیمی­‌تان شروع به فروختن کالا­ها و خدمات خودتان کنید. حتما می‌پرسید باید چگونه سایت اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید؟ باید چقدر بابت این کار پرداخت کنید؟ اصلا چطور باید در سایت بفروشید؟ جای نگرانی نیست، پاسخ تمام این سوالات دست خود منه، با من همراه باشید تا بهتون بگم باید چه کار کنید تا بتوانید بیشتر و بیشتر بفروشید.

چطور یک سایت اینترنتی برای خودم داشته باشم؟

حالا که می­‌دانید اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه چیزهایی را از دست می­‌دهیم، باید به فکر راه اندازی سایت خودمان باشیم. اما چطور می­‌توانیم سایت خودمان را داشته باشیم؟ برای داشتن یک سایت اینترنتی کافی ست با ما تماس بگیرید و بعد از گرفتن مشاوره های لازم در زمینه کسب و کار خود شروع به کار کنید. برای شروع تنها اطلاعات اولیه خود را به ما ارائه می دهید و خیلی راحت مراحل ابتدایی طراحی سایت برای شما آغاز می شود.

یکی از مزیت های کسب و کارهای اینترنتی این است که نیازی نیست شما مراحل اداری را طی کنید و یا مدارک خاصی ارائه دهید. تنها با هماهنگی ها و مشاوره های تلفنی و یا در صورت نیاز حضوری و اینترنتی مراحل کار از ابتدا تا انتها برای شما انجام می گیرد.

چگونه از طریق سایت خودم فروش بیشتری داشته باشم؟

این ساده­‌ترین کار ممکن است؟ شما نیازی ندارید کار خاصی کنید. فقط باید کالا و یا خدمات خود را آنجا قرار دهید. کمی تبلیغات کنید که مردم با سایت شما آشنا شوند و سپس مشتریان وارد می‌شوند و خرید می‌کنند و شما پول بیشتری در می‌آورید و خیلی بیشتر از قبل می‌فروشید. می‌توانید مثل رقیب‌تان بروید مسافرت، چون سایت شما حتی در روز­های تعطیل و حتی در تمام طول شب هم باز است و ربات‌های فروشنده و نرم افزار سایت شما پذیرای مشتریان شما هستند. آنها اجناس شما را به مشتری نمایش می­‌دهند، توضیح می‌دهند و سپس پول را از مشتری می‌گیرند و به کارت خود شما واریز می‌­کنند. شما هم با خیالی آسوده، کالا و خدمات خود را به دست مشتری می‌رسانید و تمام.

بعد از مدتی می‌بینید که بسیار از قبل شناخته شده‌تر هستید، مشتریان بیشتری پیدا کرده‌اید و می‌بینید که دیگر نیازی ندارید که بروید و در یک جای خوب شهر دفتر و فروشگاه جدیدی بخرید یا اجاره کنید. شما در یکی از بهترین مکان‌­های کشور صاحب یکی از زیباترین فروشگاه­‌ها و یا شرکت‌های کشور هستید. نیرو­های کاری خیلی کمتری هم دارید و دیگر هیچ محدودیتی برای فروش ندارید و در تمام روز­ها و ساعت‌­ها می‌توانید با خیالی آسوده کالای خود را به فروش برسانید. از این همه سادگی تعجب نکنید چرا که اصلا داشتن یک سایت اینترنتی برای به وجود آوردن این همه سادگی و راحتی است. همین سادگی باعث شده که مردم برای خرید خود بیشتر به اینترنت سر بزنند و ارائه دهنده‌ها هم برای فروش بیشتر در این فضای اینترنتی شعبه بزنند.

اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم چه می‌شود؟

خب حالا راحت­‌تر می‌توانیم به این سوال پاسخ دهیم. در واقع الان دیگر خود شما می‌­توانید به این سوال پاسخ بدهید. اگر سایت اینترنتی نداشته باشیم اصلا انگار که هیچ کسب و کاری نداریم، پس در واقع یکی از چیزهایی که از دست می‌دهیم برند و نام تجاری خودمان است. اگر سایت اینترنتی خودمان را راه اندازی نکنیم کلی مشتری دست به نقد و آماده برای خرید را که در فضای اینترنت به دنبال خدمات و کالاهای ما هستند را از دست می‌دهیم. اگر نتوانیم خودمان را با داشتن سایت اینترنتی به مشتریان و مردم نشان دهیم فرصت کسب درآمدهای بیشتری را که برای ما مهیا است از دست می‌دهیم. در نتیجه کمتر می‌­فروشیم و کمتر پول در می‌­آوریم و امکان دارد حتی مجبور به از دست دادن شغل‌مان بشویم.

می­‌بینید که نداشتن سایت اینترنتی تا چه اندازه می­‌تواند موجب عقب افتادن شما از رقبا شود، رقبایی که گاهی با قدمت و سابقه و نام و نشانی کمتر از شما آمده اند و در یک فضای ایده‌­آل در حال جذب مشتریان بیشتر و پول بیشتر هستند. رقبایی که حتی شاید کیفیت کاری کمتری از شما هم داشته باشند و اما در نبود شما توانسته­‌اند خود را به عنوان بهترین و یا یکی از بهترین‌ها به مردم معرفی کنند. پس شما اگر بهترین هستید، اگر یکی از بهترین­‌ها هستید، اگر می‌دانید که می­‌توانید یکی از بهترین­‌ها باشید، نباید فرصت را از دست بدهید؛ نباید زمان را هدر بدهید. برای فروش بیشتر و بیشتر پول در آوردن همین الان اقدام کنید. نگران نباشید که تجربه کافی و یا شناخت کاملی ندارید. ما درست همین‌جا در کنار شما هستیم. تمامی تجریبات ما در اختیار شما خواهد بود. 

نتیجه گیری

به صورت خلاصه و پاسخ به این سوال که اگر سایت اینترنتی نداشته باشید چه چیزهایی را از دست می‌دهیم باید گفت: امکان جذب مشتری بیشتر، امکان جذب پول و سرمایه بیشتر و در نهایت امکان حفظ طولانی مدت شغل خودمان را از دست می‌دهیم و آرام آرام از یادها خواهیم رفت و در نهایت باید شاهد رشد پرسرعت رقبایی باشیم که شاید حتی از نظر کیفیت به ما نزدیک هم نیستند. اگر همین الان احساس نیاز به داشتن یک سایت اینترنتی می کنید کافی ست با آژانس تبلیغاتی نوین برتر تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان در زمینه کسب و کار اینترنتی خود استفاده نمایید.