بروز مشکل در شبکه‌ Cloudflare

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان

طراحی انواع وب سایت های شرکتی ، فروشگاهی ،آموزشی

بروز مشکل در cloud flare
متن مقاله

بروز مشکل در شبکه‌ Cloudflare دسترسی به بسیاری از خدمات و سایت‌های جهان را مختل کرده است.

قطعی شبکه‌ی Cloudflare باعث ایجاد تداخل در عملکرد بخش بزرگی از اینترنت شده است و درحال‌حاضر کاربران Fitbit، شاپیفای، دیکسورد، Peloton و Grindr بروز مشکل در این سرویس‌ها را گزارش داده‌اند.

براساس اطلاعات درج‌شده در صفحه‌ی وضعیت Cloudflare، درحال‌حاضر شبکه‌ی این شرکت با قطعی مواجه شده است. به گفته‌ی Downdetector، بسیاری از وب‌سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین در سرتاسر جهان از فناوری Cloudflare استفاده می‌کنند و به‌نظر می‌رسد این قطعی روی طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها ازجمله Fitbit، شاپیفای، دیکسورد، Peloton و Grindr تأثیر گذاشته است. به‌نظر می‌رسد مشکلات از حدود ساعت ۲:۳۰ صبح به‌وقت شرق آغاز شد. این شرکت ساعت ۳:۲۰ دقیقه گزارش داد که یک اصلاح درحال اجرا است.

به گزارش ورج، اگر کاربر سرویس DNS شرکت Cloudflare باشید، احتمالاً با مشکلاتی هنگام عملکرد این سرویس مواجه خواهد شد. چند‌ نفر از کارکنان وب‌سایت ورج نیز اعلام کرده‌اند به‌دلیل استفاده از خدمات DNS شرکت موردبحث در طول این قطعی، قادر به دسترسی به هیچ وب‌سایتی نبوده‌اند. خوشبختانه راه‌حل این مشکل آسان است و بدین‌منظور باید پیکربندی DNS خود را تغییر دهید.

Cloudflare در گذشته نیز با مشکلات مشابهی مواجه شده که ازجمله می‌توان به بروز اشکال در جولای و آگوست ۲۰۲۰ اشاره کرد. بروز قطعی در سرویس‌هایی مثل Cloudflare که خدمات خود را به‌عنوان راهکاری برای کاهش قطعی‌ها و نرخ‌ تأخیر دسترسی به سرویس‌های آنلاین تبلیغ می‌کنند، ظاهر خوبی ندارد.

ناگفته نماند که Cloudflare درحال‌حاضر درحال رفع این مشکل است. ازآنجاکه بسیاری از وب‌سایت‌های ایرانی نیز از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند، احتمال دارد در دسترسی به برخی از سرویس‌های ایرانی نیز مشکلاتی به‌وجود آمده باشد.

آیا شما به‌تازگی با مشکل قطعی و عدم دسترسی به وب‌سایت‌ یا خدمات آنلاین داخلی و خارجی مواجه شده‌اید؟

منبع: وب سایت زومیت