سایز استوری اینستاگرام

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان

طراحی انواع وب سایت های شرکتی ، فروشگاهی ،آموزشی

متن مقاله

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کسانی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند همواره این سوال را دارند که سایز عکس اینستاگرام چقدر است یا سایز  مناسب استوری اینستاگرام چیست یا ویدیوی اینستاگرام چه سایزی باید داشته باشد.

بی‌تردید اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا محسوب می‌شود که طبق آخرین گزارش‌ها، در ماه بالغ بر یک میلیارد کاربر در سراسر جهان به طور فعال از آن استفاده می‌کنند.

جالب اینجاست که بدانید قریب به 71 درصد از این یک میلیارد کاربر، کمتر از 35 سال دارند و این یعنی، محبوبیت بالای این اپلیکیشن تصویرمحور نزد کاربران جوان. اما از آن‌جایی که این پلتفرم مبتنی بر تصاویر و ویدیوهاست، آگاهی از نحوه درست اشتراک‌گذاری محتوا در این بستر ارتباطی می‌تواند در انتقال پیام بسیار تاثیرگذار باشد.

متاسفانه بسیاری از کاربران، بدون آگاهی از این مساله، اقدام به اشتراک تصاویر و ویدیوهای خود در این شبکه اجتماعی می‌کنند. در این حالت، یا تصاویر کیفیت و حالت اصلی خود را از دست می‌دهند یا اپلیکیشن اینستاگرام برای جا دادن محتوا بر روی صفحه خود، مجبور به اعمال تغییراتی در آن می‌شود که قطعا خوشایند کاربران نخواهد بود.

به بیانی دیگر، الگوریتمی‌که در حال حاضر توسط اینستاگرام برای تغییر اندازه عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد، به اندازه کافی بهینه نشده است. بدین معنی که با اعمال تغییراتی همچون فشرده‌سازی از طریق این الگوریتم، جزییات عکس افت محسوسی پیدا کرده و این یعنی عکس شما قربانی اینستاگرام خواهد شد.

اینجاست که اگر کاربران اطلاعاتی را در خصوص اندازه‌های استاندارد برای اشتراک تصاویر در این اپلیکیشن در اختیار داشته باشند، قادر خواهند بود با حفظ کیفیت تصاویر، خروجی بهتری را در معرض دید مخاطبان خود قرار دهند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

سایز عکس اینستاگرام

_
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در اینستاگرام می‌توان به سه حالت یا قالب مختلف عکس را به اشتراک گذاشت که شامل لنداسکیپ، (افقی)، پرتره (عمودی) و مربعی می‌شوند. در حالت مربعی، اندازه پیسکل‌های عمودی و افقی یکسان است. تصاویر لنداسکیپ از عرض بیشتری نسبت به ارتقاع برخوردارند به طوری‌که نسبت ابعاد آن تقریبا 1.91:21 یا 2:1 است. در تصاویر پرتره اما ارتقاع تصویر از عرض آن بیشتر است و حداکثر نسبت ابعاد آن برابر با 4:5 عنوان می‌شود.

در ادامه اندازه ایده‌آل عکسهای اینستاگرام در فرمت‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

تصاویر لنداسکیپ: 1080 در 608 پیکسل

تصاویر مربعی: 1080 در 1080 پیکسل

تصاویر پرتره: 1080 در 1350 پیکسل

به کمک این ابعاد می‌توانید سایز مناسب عکس اینستاگرام را ایجاد کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_image css_position=”relative;display: table;margin:0 auto” id=”cz_16626″ image=”1325″][/cz_image][vc_column_text]

ابعاد استاندارد برای اشتراک ویدیو در اینستاگرام

ویدیوها نیز همانند تصاویر در سه قالب لنداسکیپ (افقی)، پرتره (عمودی) و مربعی انتشار می‌یابند. تفاوتی در نسبت ابعاد آن‌ها با آن‌چه که برای تصاویر اعلام شده، وجود ندارد. اما با این‌حال، برخی ملاحظات را باید در ضبط و یا اشتراک ویدیوها رعایت کرد.

برای مثال، بسیاری از گوشی از قابلیت فیلم‌برداری در حالت مربعی برخوردار نیستند و اغلب ویدیوها با توجه به نحوه در دست گرفتن گوشی، با نسبت ابعاد 9:16 یا 16:9 ضبط می‌شوند. برای ثبت ویدیوهای مربعی دو راه وجود دارد؛ استفاده از گوشی‌های مجهز به این قابلیت یا استفاده از نرم‌افزاری ویرایش ویدیو. تنها از این دو طریق است که می‌توان ویدیوهای مربعی متناسب با استاندارد اینستاگرام را به اشتراک گذاشت.

ویدیوهای لنداسکیپ نیز که با نسبت ابعاد 16:9ضبط می‌شوند، در نهایت با یک پیسکل کاهش، به 1080 در 607 خواهند رسید که البته این تفاوت به چشم نخواهد آمد. در اشتراک ویدیوهای پرتره نیز اینستاگرام، بخش کوچکی از قسمت‌های بالایی و پایینی ویدیو را حذف یا به اصطلاح کراپ کرده و به اشتراک می‌گذارد.

سایز استاندارد برای استوری اینستاگرام

استوری‌ها غالبا فرمت خاص به خود را دارند چرا که کل صفحه نمایش گوشی را در برمی‌گیرند. برای اشتراک استوری، تصاویر یا ویدیوهای لنداسکیپ جذابیت بصری چندانی ایجاد نخواهند کرد و فضای خالی بیش از حد اطراف ویدیو یا عکس، توی ذوق خواهد زد.

تصاویر پرتره اما از وضعیت بهتری برخوردارند. اما اگر عکسها با اندازه 1080 در 1920 در پیکسل در استوری به اشتراک گذاشته شوند، به بهترین شکل پیش روی چشمان مخاطبان به نمایش درخواهند آمد.

انتخاب سایز مناسب عکس اینستاگرام و سایز مناسب ویدیو در اینستاگرام کمک میکند که شما هیچ بخشی از ویدیو یا تصاویر خود را از دست ندهید.

 

اندازه استاندارد برای ویدیوهای IGTV

تلویزیون اینستاگرام موسوم به IGTV توانست به سرعت خود را در دل کاربران جا کند. برای اشتراک ویدیوهای IGTV می‌بایست به موارد زیر دقت کنید:

  • مدت زمان ویدیوها می‌بایست بین 10 ثانیه تا 10 دقیقه باشد. اکانت‌های تایید شده و یا اکانت‌هایی با تعداد فالوورهای قابل‌توجه می‌توانند ویدیوهایی تا یک ساعت را نیز به اشتراک بگذارند
  • اندازه فایل‌های ویدیویی IGTV می‌بایست کمتر از 650 مگابایت و در قالب فرمت MP4 باشد
  • این ویدیوها باید به صورت عمودی و با نسبت ابعادی بین 4:5 و 9:16 باشد
  • اینستاگرام نسبت ابعاد 1:1.55 و اندازه 450 در 654 پیکسل را پیشنهاد می‌دهد. در حالت حداکثری نیز سایز ویدیوها می‌تواند به 180 در 1920 نیز برسد.

اندازه استاندارد  ویدیوهای زنده (لایو)

ویدیوهای لایو اینستاگرام نیز در حالت پرتره یا عمودی ضبط می‌شوند و نسبت ابعاد استاندارد 9:16 و ابعاد پیکسل 1080 در 1920 برای آن ذکر شده است.

با کمک اندازه‌های بالا می‌توانید سایز عکس اینستاگرام و سایز استاندارد ویدیو اینستاگرام را در ویدیوها یا عکسهای بعدی‌تان لحاظ کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]